
Висоцька Ольга Іванівна
Директор Українського тренінгового центру сімейної медицини (УТЦСМ) - навчально-наукового центру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, з моменту заснування УТЦСМ в 2005 р. по теп. час.
О.І. Висоцька успішно впроваджує в діяльність центру всебічний досвід навчально-наукової та лікувально-діагностичної роботи, набутий, починаючи з роботи в практичній ланці охорони здоров’я лікарем-невропатологом міської поліклініки, лікарем обласного центру здоров’я, потім в ВМНЗ України III-IV рівнів акредитації в різних регіонах України, в яких пройшла послідовний шлях від старшого лаборанта, аспіранта, асистента, доцента, керівника відділу міжнародних зв’язків медичного інституту до керівника навчально-наукового підрозділу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Під керівництвом Висоцької О.І. центром розроблено більше 20 навчальних програм та успішно проведено 220 циклів тематичного удосконалення з актуальних питань практики сімейної медицини, в тому числі за міжнародною участю. Це дало можливість вдосконалити професійну кваліфікацію близько 4 тисячам лікарів закладів охорони здоров’я, а також викладачам ВМНЗ І-ІV рівнів акредитації України, які беруть участь в підготовці лікарів та медичних сестер за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина». УТЦСМ розробляє та впроваджує нові форми і методи викладання, сучасні технології практичних тренінгів, дистанційної освіти, в тому числі практику виїзних та переривчастих циклів для постійного професійного розвитку медичних кадрів України без відриву від їх основного місця роботи.
Активно просуває впровадження інноваційних медичних технологій з питань практики сімейної медицини як в навчальну, так і в лікувально-діагностичну роботу, інтегруючи кращий міжнародний досвід та розвиваючи контакти із іноземними та міжнародними організаціями, закордонними навчальними, науковими і лікувальними закладами з питань розвитку загальної практики-сімейної медицини. В їх числі Американські Ради з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма закордонного обміну спеціалістів державних установ (Legislative Fellows Program/LFP) Державного департаменту США, Програма «Здоров’я жінок України», Міжнародний Фонд «Відродження», Мережа центрів громадсько-орієнтованої первинної медико-санітарної допомоги/Access Community Health Network (ACCESS), м. Чикаго, США, Університет традиційної китайської медицини Провінції Ганьсу (КНР) та ін.
Є керівником міжнародних проектів з питань розробок та впровадження сучасних тренінгових програм для українських лікарів в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова клінічного та адміністративного потенціалу системи послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД в Україні», відповідно до Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR), які виконуються спільно з Університетом штату Вашингтон, США та Міжнародним Фондом «Відродження» (2014-2016рр.). Також керівник міжнародного проекту за напрямком «Розробка сертифікованої навчальної програми у галузі охорони громадського здоров’я», в рамках реалізації Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», за підтримки компанії Deloitte Consulting Overseas Projects LLС, спільно з Університетом Каліфорнії, Сан-Франциско (США). Координатор проекту участі університету в Консорціумі університетів для глобальної охорони здоров'я (Consortium of Universities for Global Health /CUGH).
Має спеціалізації за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» (вища категорія), а також спеціалізації з неврології, терапії, організації і управління охороною здоров’я, другу вищу освіту за спеціальністю «Фармація», кваліфікація провізора.
Висоцька О.І. була відповідальним виконавцем 3-х науково-дослідних робіт на замовлення МОЗ України. Організовує, координує та безпосередньо проводить науково-дослідну діяльність, спрямовану на впровадження сучасних технологій в організацію роботи закладів, що надають первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини.
Є автором 120 наукових публікацій, в тому числі навчальних та навчально-методичних посібників – 3, підручників -3, методичних рекомендацій – 7, патентів – 3. Матеріали наукових досліджень доповідалися на 54 науково-практичних форумах, у т.ч. 22 міжнародних та за кордоном.
Консультант-експерт Постійної комісії Київської міської Ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту (2005р.), радник Міністра охорони здоров’я України (2005р.). У 2012р. - національний консультант проекту Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) з розробки технічних керівництв та операційних стандартів для включення ВІЛ-асоційованих сервісів в практику роботи системи лікування наркотичної залежності в Україні. Голова консультативно-експертної групи Центрального формулярного комітету МОЗ України з розробки Державного формуляра лікарських засобів (первинна медична допомога). Експерт Спеціальної групи експертів з питань охорони здоров'я проекту міжнародної кооперації в галузі науки, технологій та інновацій для країн Східного партнерства (IncoNet EaP) з надання практичних рекомендацій Комісії ЄС щодо майбутньої співпраці з країнами Східного партнерства (2016р.).
Отримала підготовку за кордоном з питань первинної медичної допомоги та сімейної медицини шляхом стажувань в США, Канаді, Австрії, Франції (1996, 1999, 2004, 2008, 2013 рр.), участі у Програмі Міжнародних Відвідувачів Державного Департаменту США “ВІЛ/СНІД та наркозалежності – освіта, профілактика та поінформованість населення” (2003р.), підготовки як тренер для лікарів загальної практики-сімейної медицини та викладачів ВМНЗ ІІІ-ІV р.а. в рамках програми ТАСІС міжнародного проекту Європейського Союзу «Профілактична та первинна медична допомога в Україні», вивчення продовженої медичної освіти з напрямку протидії ВІЛ/СНІДу, липень 2016 р., Вашингтон, DC, США та ін.
Член правління Української асоціації сімейної медицини, Української Асоціації лікарів-інтерністів, Всеукраїнського Лікарського Товариства, голова правління ГО «Український центр сімейної медицини».