01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка,13 e-mail:info@ucfm.com.ua

Український тренінговий центр сімейної медицини Навчально-науковий центр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Співробітники центру

Висоцька Ольга Іванівна

Висоцька Ольга Іванівна

Директор Українського тренінгового центру сімейної медицини (УТЦСМ) - навчально-наукового центру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, з моменту заснування УТЦСМ в 2005 р. по теп. час.  

О.І. Висоцька успішно впроваджує в діяльність центру всебічний досвід навчально-наукової та лікувально-діагностичної роботи, набутий, починаючи з роботи в практичній ланці охорони здоров’я лікарем-невропатологом міської поліклініки, лікарем обласного центру здоров’я, потім в ВМНЗ України III-IV рівнів акредитації в різних регіонах України, в яких пройшла послідовний шлях від старшого лаборанта, аспіранта, асистента, доцента, керівника відділу міжнародних зв’язків медичного інституту до керівника навчально-наукового підрозділу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Під керівництвом Висоцької О.І. центром розроблено більше 20 навчальних програм та успішно проведено 220 циклів тематичного удосконалення з актуальних питань практики сімейної медицини, в тому числі за міжнародною участю.  Це дало можливість вдосконалити професійну кваліфікацію близько 4 тисячам лікарів закладів охорони здоров’я, а також викладачам ВМНЗ І-ІV рівнів акредитації України, які беруть участь в підготовці лікарів та медичних сестер за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина». УТЦСМ розробляє та впроваджує нові форми і методи викладання, сучасні технології практичних тренінгів, дистанційної освіти, в тому числі практику виїзних та переривчастих циклів для постійного професійного розвитку медичних кадрів України без відриву від їх основного місця роботи. 

Активно просуває впровадження інноваційних медичних технологій з питань практики сімейної медицини як в навчальну, так і в лікувально-діагностичну роботу, інтегруючи кращий міжнародний досвід та розвиваючи контакти із іноземними та міжнародними організаціями, закордонними навчальними, науковими і лікувальними закладами з питань розвитку загальної практики-сімейної медицини. В їх числі Американські Ради з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Програма закордонного обміну спеціалістів державних установ (Legislative Fellows Program/LFP) Державного департаменту США, Програма «Здоров’я жінок України», Міжнародний Фонд «Відродження», Мережа центрів громадсько-орієнтованої первинної медико-санітарної допомоги/Access Community Health Network (ACCESS), м. Чикаго, США, Університет традиційної китайської медицини Провінції Ганьсу (КНР) та ін.

Є керівником міжнародних проектів з питань розробок та впровадження сучасних тренінгових програм для українських лікарів в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова клінічного та адміністративного потенціалу системи послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД в Україні», відповідно до Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR), які виконуються спільно з Університетом штату Вашингтон, США та Міжнародним Фондом «Відродження» (2014-2016рр.). Також керівник міжнародного проекту за напрямком «Розробка сертифікованої навчальної програми у галузі охорони громадського здоров’я», в рамках реалізації Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», за підтримки  компанії Deloitte Consulting Overseas Projects LLС, спільно з Університетом Каліфорнії, Сан-Франциско (США). Координатор проекту участі університету в Консорціумі університетів для глобальної охорони здоров'я (Consortium of Universities for Global Health /CUGH). 

Має спеціалізації за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» (вища категорія), а також спеціалізації з неврології, терапії, організації і управління охороною здоров’я, другу вищу освіту за спеціальністю «Фармація», кваліфікація провізора.

Висоцька О.І. була відповідальним виконавцем 3-х науково-дослідних робіт на замовлення МОЗ України. Організовує, координує та безпосередньо проводить науково-дослідну діяльність, спрямовану на впровадження сучасних технологій в організацію роботи закладів, що надають первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини.  

Є автором 120 наукових публікацій, в тому числі навчальних та навчально-методичних посібників – 3, підручників -3, методичних рекомендацій – 7, патентів – 3. Матеріали наукових досліджень доповідалися на 54 науково-практичних форумах, у т.ч. 22  міжнародних та за кордоном.

Консультант-експерт Постійної комісії Київської міської Ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту (2005р.), радник Міністра охорони здоров’я України (2005р.). У 2012р. - національний консультант проекту Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) з розробки технічних керівництв та операційних стандартів для включення ВІЛ-асоційованих сервісів в практику роботи системи лікування наркотичної залежності в Україні. Голова консультативно-експертної групи Центрального формулярного комітету МОЗ України з розробки Державного формуляра лікарських засобів (первинна медична допомога). Експерт Спеціальної групи експертів з питань охорони здоров'я проекту міжнародної кооперації в галузі науки, технологій та інновацій для країн Східного партнерства (IncoNet EaP) з надання практичних рекомендацій Комісії ЄС щодо майбутньої співпраці з країнами Східного партнерства (2016р.).

Отримала підготовку за кордоном з питань первинної медичної допомоги та сімейної медицини шляхом стажувань в США, Канаді, Австрії, Франції (1996, 1999, 2004, 2008, 2013 рр.), участі у Програмі Міжнародних Відвідувачів Державного Департаменту США “ВІЛ/СНІД та наркозалежності – освіта, профілактика та поінформованість населення” (2003р.), підготовки як тренер для лікарів загальної практики-сімейної медицини та викладачів ВМНЗ ІІІ-ІV р.а. в рамках програми ТАСІС міжнародного проекту Європейського Союзу «Профілактична та первинна медична допомога в Україні», вивчення продовженої медичної освіти з напрямку протидії ВІЛ/СНІДу, липень 2016 р., Вашингтон, DC, США та ін.

Член правління Української асоціації сімейної медицини, Української Асоціації лікарів-інтерністів, Всеукраїнського Лікарського Товариства, голова правління ГО «Український центр сімейної медицини».

 

 

 

детальніше
Виноградова Галина Миколаївна

Виноградова Галина Миколаївна

Доцент Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Викладач низки навчальних курсів із різних аспектів сімейної медицини для співробітників первинної ланки та викладачів вищих навчальних закладів. Її спеціалізація: сімейна медицина, інфекційні хвороби, анестезіологія та реанімація. Науковий керівник першого в Україні клінічного відділення з ВІЛ/СНІД, де вивчала клінічні прояви хвороби та опрацьовувала стратегії менеджменту випадків ВІЛ/СНІД в Україні. Працювала на посаді старшого наукового співробітника відділу  інтенсивної терапії та детоксикаціЇ Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України. Виноградова Г.М. вивчала наукові аспекти діагностики та лікування десимінованого внутрішньосудинного згортання у пацієнтів з лептоспірозом та захистила свою дисертацію у цій сфері. Працювала доцентом на кафедрі інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та у медичному коледжі. Виноградова Г.М. цікавиться сімейною медициною та поглиблює свої знання із різних сфер первинної медичної допомоги. 

детальніше
Головчанський Олександр Миколайович

Головчанський Олександр Миколайович

Кандидат медичних наук, доцент Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (НМУ).

У 1985 році з відзнакою закінчив Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця. Працював анестезіологом-реаніматологом в НДІ травматологи та ортопедії. З 1993 р працює в НМУ імені О.О.Богомольця. До 2014 р. на кафедрі неврології та реабілітаційної медицини викладав елективні курси “Основи гомеопатії”, “Основи рефлексотерапії”. З 2014 р. в Українському тренінговому центрі сімейної медицини (УТЦСМ) проводить тематичне удосконалення лікарів «Використання методів традиційної китайської медицини (ТКМ) в амбулаторно-поліклінічній практиці». Являється куратором Українсько-Китайського проекту  ТКМ “QIHUANG”. В УТЦСМ відповідає за лікувальну роботу.

Має великий практичний досвід в галузі комплементарних методів лікування (стажування по ТКМ в 2014, 2015-16 р.р., КНР, Ланьчжоу, Університет ТКМ провінції Ганьсу), китайської імідж-медицини (2008 р КНР, Пекін, інститут "Кундавел"), класичної гомеопатії (1990-1991 р.р., Київ, Центр гомеопатії МОЗ УРСР), краніо-сакральної терапії (2002-2004 р.р., Київ, КМАПО імені П.Л.Шупика і Interessengemeinschaft kranio Ukraine / Schweiz); інструктор чжун юань цигун. Є автором і співавтором 57 наукових праць.

Кваліфікаційні компетенції:

  • лікар-рефлексотерапевт вищої категорії (2011 р.);
  • лікар загальної практики-сімейної медицини (2015 р.);
  • лікар-фізіотерапевт (2004 р.);
  • лікар-невролог (2001р.);
  • лікар анестезіолог-реаніматолог (1988 р.)
  • педагогічне удосконалення – 2008 р., 2013 р., (ФПК НМУ імені О.О.Богомольця)
детальніше
Висоцький Володимир Ігорович

Висоцький Володимир Ігорович, закінчив в 2005 році з відзнакою медичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа, в 1999 році - Український медичний ліцей НМУ імені О.О. Богомольця.

Після закінчення НМУ навчався в інтернатурі та магістратурі (2005–2007 рр.), клінічній ординатурі за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина» (2007–2009 рр.), працював на посаді старшого лаборанта кафедри внутрішніх хвороб №3 НМУ імені О.О. Богомольця та лікаря загальної практики-сімейного лікаря в поліклініці (2009–2010). Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України (2010–2012 рр.) з відзнакою та отримав диплом магістра з державного управління охороною здоров'я, в 2014 році - фармацевтичний факультет заочної форми навчання НМУ імені О.О. Богомольця за спеціальністю «Фармація», кваліфікація провізора. Висоцький В.І. працює з 2012 року на посаді асистента Українського тренінгового центру сімейної медицини (УТЦСМ) НМУ імені О.О. Богомольця.

Відповідальний за напрямок міжнародної співпраці, дистанційних форм навчання, впровадження медичних інформаційних систем в центрі. Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю загальної практики-сімейної медицини. Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію як в Україні, так і за кордоном (США, Австрія, Чеська республіка, Канада). 

детальніше
Бакуліна Анна Андріївна

Бакуліна Анна Андріївна закінчила медичний факультет №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2015 році. З 2015 по 2017 р.р. навчалась в інтернатурі за фахом «загальна практика-сімейна медицина» на кафедрі терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Проходила практичну підготовку на базі Київської міської клінічної лікарні №15  (терапевтичне відділення) та на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району м. Києва.

З 2017 по 2019 р.р. навчалась в клінічній ординатурі на базі Навчально-наукового центру – Українського трерінгового центру сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. З 2017 року працювала лікарем центру первинної медико-санітарної допомги №2 Подільського району м. Києва. В повному обсязі виконувала лікувально-консультативну роботу. Користується заслуженим авторитетом і повагою як у пацієнтів, так і у колег. Володіє сучасними методами діагностики та лікування.

З 2019 року працює в ННЦ УТЦСМ на посаді асистента.  Є виконавцем науково-дослідної роботи, має чотири наукових публікації. Є дійсним членом Української асоціації сімейної медицини.

детальніше
Бик Віталій Іванович

Бик Віталій Іванович, закінчив в 2014 році 1 медичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.
Після закінчення НМУ навчався в інтернатурі (2014–2016 рр.), клінічній ординатурі за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина» (2016–2018 рр.), працював на посаді старшого лаборанта Навчально-наукового центру-Українського тренінгового центру-сімейної медицини НМУ імені О.О. Богомольця (2018–2019рр).

З 2019 року на посаді асистента Українського тренінгового центру сімейної медицини (УТЦСМ) НМУ імені О.О. Богомольця. Відповідальний за впровадження дистанційних форм навчання та медичних інформаційних систем в центрі. Проводить заняття із слухачами студентами. Є кваліфікованим лікарем загальної практики-сімейної медицини. Має високий рівень володіння навичками роботи з персональним комп’ютером та інформаційно-комунікаційними технологіями.

детальніше
Прийменко Валентина Василівна

Закінчила Київський технікум легкої промисловості 1978р. З 1993 року на посаді диспетчера Факультету підвищення кваліфікації НМУ імені О.О.Богомольця, лаборант навчально-наукового центру неперервної професійної освіти ІПО.

З  2018 р. лаборант Навчально-наукового центру –Українського тренінгового центру сімейної медицини НМУ імені О.О. Богомольця до теперішнього часу.

детальніше
Зеніков Генадій Миколайович

Інженер ННЦ УТЦСМ.

Закінчив Київський політехнічний інститут в 1993 році за спеціальністю «Електронно-обчислювальні машини, мережі та системи». Досвід роботи на посадах директора, інженера-системотехніка з питань технічного обслуговування комп’ютерної та оргтехніки, периферійних пристроїв ЄС-ЕОМ.

детальніше
Завертнєва Світлана Едуардівна

Завертнєва Світлана Едуардівна – асистент ННЦ УТЦСМ (за сумісництвом).

Закінчила Донецький державний медичний інститут у 1989 році. Неодноразово проходила курси ПАЦ, ТУ на базі НМАПО ім. П.Л. Шупика, НМУ імені О.О. Богомольця. Має вищу атестаційну категорію за спеціальністю «Терапія». Завідувач філії №5 КНП «Консультативно-діагностичний центр»  Дніпровського району м. Києва.

детальніше