01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка,13 e-mail:info@ucfm.com.ua

Український тренінговий центр сімейної медицини Навчально-науковий центр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Розробка сертифікованої навчальної програми

В рамках Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який виконує компанія «Deloitte Consulting Overseas Projects LLС»  -

Грантовий проект «Розробка сертифікованої навчальної програми у галузі охорони громадського здоров’я» (спільно з кафедрами епідеміології, інфекційних хвороб, менеджменту, фтізіатрії НМУ та Університетом Каліфорнії, Сан-Франциско (США)


18 жовтня Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» зібрав лідерів академічного сектору, громадських організацій, представників МОЗ та членів парламенту України на семінар «Лідерство у сфері громадського здоров’я».

Протягом всього дня експерти напрацьовували основні складові впровадження реформи сфери громадського здоров’я та системи освіти для підготовки відповідних фахівців. Були представлені концепції епідеміології та біостатистики для збільшення кількості обґрунтованих рішень, прийнятих у сфері охорони здоров’я, та світовий досвід з підготовки фахівців громадського здоров’я.  Провідні фахівці у сфері охорони здоров’я та освіти усвідомили цінність надійної і гнучкої системи громадського здоров’я для удосконалення всієї системи охорони здоров’я та покращення національних показників здоров’я в Україні.

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», спільно з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Українським центром сімейної медицини та Університетом Каліфорнії, Сан-Франциско (США), за сприяння та участю ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та залучених національних експертів у сфері громадського здоров’я, розробив і наразі впроваджує сертифікатний навчальний курс тематичного удосконалення«Сучасні аспекти громадського здоров’я».  Його мета – ознайомити його слухачів із сучасними концепціями у сфері громадського здоров’я. Наразі очікується, що цей  Курс ляже в основу магістерської програми з громадського здоров’я в ВУЗах України.

На даному етапі лідируючу роль у реформуванні системи освіти для підготовки фахівців з громадського здоров’я бере на себе Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, на базі якого впроваджується зазначений вище Курс тематичного удосконалення. Крім того інші ВУЗи, зокрема Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Щупика, МОЗ, лідери громадського сектору та члени парламенту будуть активно залучені до цього революційного для здоров’я українців процесу.