01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка,13 e-mail:info@ucfm.com.ua

Український тренінговий центр сімейної медицини Навчально-науковий центр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

28.11.2019

Курс тематичного удосконалення з міжнародною участю «Протидія ВІЛ-інфекції/СНІД: сучасний інтегрований підхід»

20 травня поточного року в Херсоні розпочався п’ятиденний курс тематичного удосконалення лікарів «Протидія ВІЛ-інфекції/СНІД: сучасний інтегрований підхід». Навчальний захід підготовлений та організований навчально-науковим центром - Українським тренінговим центром сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) Національного медичного університету імені О.О. Богомольця спільно з Міжнародним центром підготовки та освіти у сфері охорони здоров’я (I-TECH) Університету штату Вашингтон, США,  з метою реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Розбудова клінічного та адміністративного потенціалу системи послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД в Україні». Слухачами курсу стали 52 лікаря амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладів охорони здоров’я м. Херсон та Херсонської області, які проводитимуть консультування та тестування з ініціативи медичного працівника.

«Основна мета даного тренінгу – навчання лікарів активно виявляти ВІЛ/СНІД, володіючи знаннями щодо клініки, проявів захворювання, анамнезу або приналежності до груп ризику, навчання побудови спілкування з пацієнтом так, щоб він не боявся, а спокійно здав аналізи, пішов на АРТ лікування, навчання того, як повідомити партнера про виявлений діагноз», - повідомила директор навчально-наукового центру - Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Висоцька.

Від імені Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації вітали тренінг заступник начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян – начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Наталія Шахман та головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я зі спеціальності «Терапія» Людмила Климюк.

Після знайомства з кожним учасником курсу було проведене тестування для визначення рівня знань слухачів з консультування та тестування щодо ВІЛ/СНІДу. По завершенні 5 днів навчання тестування буде проведено повторно, що дасть уявлення про якість навчання.

Протягом першого дня курсу під керівництвом директора ННЦ УТЦСМ Ольги Висоцької та доцента Галини Виноградової було розглянуто: роль первинної медичної допомоги в наданні послуг з протидії ВІЛ, нормативно-правова база, стигма та дискримінація людей, що живуть з ВІЛ, а також проведено практику щодо попередження стигми та дискримінації. Наступні дні стануть не менш цікавими, адже теоретична інформація (патогенез, патофізіологія ВІЛ-інфекції, консультування з ініціативи медичного працівника, індексне тестування, інформування партнерів тощо) чергуватиметься з практичними вправами: розв’язання ситуаційних задач, рольові ігри (мотиваційне інтерв’ювання, дотестове та післятестове консультування, розробка маршрутів пацієнтів та ін.).

Після успішного закінчення навчання слухачі отримають посвідчення встановленого МОЗ України зразку про проходження циклу тематичного удосконалення. 27-31 травня даний навчальний цикл пройде в м. Нова Каховка.