01601, м. Київ, бульвар Т.Шевченка,13 e-mail:info@ucfm.com.ua

Український тренінговий центр сімейної медицини Навчально-науковий центр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Використання наркотичних, психотропних речовин у лікуванні опіоїдної залежності: інтегрований підхід / дистанційно онлайн (50 балів БПР)

Терміни проведення циклу ТУ:  01.02 – 26.02.2021р.*, 12.04 – 07.05.2021р.*, 06.09 – 01.10.2021р.*, 22.11 – 17.12.2021р.*

Про цей курс: Згідно з останньою Всесвітньою доповіддю по наркотикам за 2019 рік, що була опублікована Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН), близько 35 мільйонів людей у всьому світі страждають від розладів, пов'язаних з вживанням наркотиків і потребують лікування. Число споживачів опіоїдів оцінюється в 53 мільйони, що на 56% більше за попередні оцінки. Дві третини з 585 000 осіб, які споживають наркотики, загинули в результаті вживання опіатів у 2017 році. Також в 2017 році, 11 мільйонів людей вживали ін’єкційні наркотики у всьому світі, з яких 1,4 мільйона людей живуть з ВІЛ і 5,6 мільйона ‒ з гепатитом С. Приблизно 271 мільйон людей, тобто 5,5% населення світу у віці 15-64 років, вживали наркотики в 2017 році.

Разом з тим, профілактика і лікування як і раніше зазнають невдачі в багатьох частинах світу, і тільки кожна сьома людина з розладами, пов'язаними з вживанням наркотиків, отримує лікування щороку. Тривалі світові дослідження  підтвердили, що  саме замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є  найефективнішим методом у комплексі лікування та реабілітації пацієнтів з опіоїдною залежністю. Практика проводити ЗПТ в усіх лікувальних установах, де можуть опинитися пацієнти - споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) вже існує в багатьох країнах світу.

В той самий час, в контексті здійснення лікарями загальної практики-сімейної медицини координованої, всебічної та постійної медичної допомоги, орієнтованої на інтереси сім’ї та громади, особливо важливим є набуття ними компетенцій щодо застосування ЗПТ для лікування пацієнтів із синдромом залежності від опіоїдів. Враховуючи те, що наркологічна служба не має достатніх ресурсів для надання своїм пацієнтам потрібної кількості медичних і психосоціальних послуг для забезпечення повноцінного лікування таких пацієнтів з коморбідною патологією, виходом із цієї ситуації є створення осередків інтегрованої медико-соціальної допомоги на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Відповідно, все це вимагає додаткового навчання медичних в сучасній системі БПР, що і обумовлює актуальність запропонованого Вам циклу ТУ «Використання наркотичних, психотропних речовин у лікуванні опіоїдної залежності: інтегрований підхід». Цей навчальний курс розроблено та оновлено ННЦ УТЦСМ в результаті спільної роботи міжнародного колективу, у співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Міжнародним Центром з освіти та навчання в галузі охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (I-TECH) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR), у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США(CDC)*, міжнародного фонду «Відродження» та експертів-тренерів, які працюють в сфері лікування наркозалежних та протидії ВІЛ-інфекції/СНІД.

Мета курсу: сформувати у слухачів основні компетенції з питань інтегрованого надання замісної підтримуючої терапії наркозалежним, в тому числі  пацієнтам, які  живуть з ВІЛ/СНІД, з використанням наркотичних та психотропних речовин.

Очікуємо, що слухачі по завершенню даного навчального курсу зможуть вдосконалити свої компетенції з наступних напрямків, а саме:

  1. Вдосконалити компетенції щодо організаційних основ надання допомоги наркозалежним пацієнтам з використанням наркотичних, психотропних речовин та нормативно-правового регулювання обігу наркотичних та психотропних речовин в Україні.
  2. Вдосконалити компетенції з проблеми феномену залежності, психічних та поведінкових розладів в результаті вживання опіоїдів.
  3. Розширити знання та компетенції щодо мети, завдань та надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для лікування пацієнтів із синдромом залежності від опіоїдів.
  4. Поглибити знання щодо сучасних принципів лікування наркозалежності з використанням препаратів ЗПТ.
  5. Ознайомитись з питаннями медичної етики та особливостями соціально-психологічного супроводу пацієнта та його родичів при наданні ЗПТ.

Для кого цей курс: навчальний курс спрямований на лікарів  різних спеціальностей закладів охорони здоров’я та викладачів клінічних кафедр ЗВМО.

Структура та основна методологія курсу:  В структуру та методологію навчального циклу впроваджено сучасні інноваційні технології навчання. Курс сформований з 4 модулів та розрахований на дистанційне онлайн навчання впродовж 4 тижнів.

Весь навчальний матеріал викладено на веб-сайті курсу, який включає в себе лекції, записані модулі для самостійного навчання, онлайн вправи для самооцінки, а також дискусійний форум, де Ви зможете спілкуватися з іншими слухачами курсу разом з викладачами, обмінюватися ідеями та ділитися своїми думками і досвідом з питань протидії розповсюдження ВІЛ-інфекції у Вашій роботі. Всі матеріали будуть доступні Вам для навчання у будь-який зручний для Вас час.

*СDC не бере на себе жодної відповідальності за контент, представлений у цьому навчальному курсі. Інформація, матеріали та викладені позиції в цьому навчальному курсі ні в якому разі не відображують офіційну позицію або політики Центрів контролю та профілактики захворювань США або уряду США.

Примітки:

* – змішана (денна та дистанційна) он-лайн форма навчання.

Проведення навчального циклу ТУ пропонується в дистанційній формі. Після успішного закінчення ТУ видається посвідчення встановленого МОЗ України зразку про підвищення кваліфікації для нарахування 50 балів, відповідно до Критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку (БПР),  затверджених наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».

Даний цикл ТУ проводиться як за бюджетною формою навчання, так і на госпрозрахункових засадах, за контрактом. Після реєстрації Ви отримаєте підтвердження участі та всі інструкції для зарахування на курс.


Заявки від фізичних осіб або юридичних осіб/ закладів для проходження навчання на циклах ТУ за бюджетом або за контрактом просимо направляти наступним чином:

  1. Шляхом заповнення он-лайн форм заявки/особистої картки курсанта на сайті (для фізичних осіб).

  2. Шляхом заповнення форми заявки та відправки її на е-mail: utcfm.nmu@gmail.com або поштою на адресу: бульв. Т. Шевченка, 13, м. Київ, 01601, Навчально-науковий центр - Український тренінговий центр сімейної медицини НМУ імені О.О. Богомольця (для юридичних осіб).

Форма заявки для юридичних осіб (шляхом заповнення форми заявки).

Контакти для додаткової інформації: 
(093) 681 78 16, (063) 027 29 94, (098) 288 16 46
E-mail: utcfm.nmu@gmail.cominfo@ucfm.com.ua