Сучасний інтегрований підхід до діагностики та лікування опіоїдної залежності (50 балів БПР)
Дати проведення циклу ТУ та реєстрація:
Про цей курс: Згідно з останньою Всесвітньою доповіддю по наркотикам за 2019 рік, що була опублікована Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН), близько 35 мільйонів людей у всьому світі страждають від розладів, пов'язаних з вживанням наркотиків і потребують лікування. Число споживачів опіоїдів оцінюється в 53 мільйони, що на 56% більше за попередні оцінки. Дві третини з 585 000 осіб, які споживають наркотики, загинули в результаті вживання опіатів у 2017 році. Також в 2017 році, 11 мільйонів людей вживали ін’єкційні наркотики у всьому світі, з яких 1,4 мільйона людей живуть з ВІЛ і 5,6 мільйона ‒ з гепатитом С. Приблизно 271 мільйон людей, тобто 5,5% населення світу у віці 15-64 років, вживали наркотики в 2017 році.
Разом з тим, профілактика і лікування як і раніше зазнають невдачі в багатьох частинах світу, і тільки кожна сьома людина з розладами, пов'язаними з вживанням наркотиків, отримує лікування щороку. Тривалі світові дослідження підтвердили, що саме замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є найефективнішим методом у комплексі лікування та реабілітації пацієнтів з опіоїдною залежністю. Практика проводити ЗПТ в усіх лікувальних установах, де можуть опинитися пацієнти - споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) вже існує в багатьох країнах світу.
В той самий час, в контексті здійснення лікарями загальної практики-сімейної медицини координованої, всебічної та постійної медичної допомоги, орієнтованої на інтереси сім’ї та громади, особливо важливим є набуття ними компетенцій щодо застосування ЗПТ для лікування пацієнтів із синдромом залежності від опіоїдів. Враховуючи те, що наркологічна служба не має достатніх ресурсів для надання своїм пацієнтам потрібної кількості медичних і психосоціальних послуг для забезпечення повноцінного лікування таких пацієнтів з коморбідною патологією, виходом із цієї ситуації є створення осередків інтегрованої медико-соціальної допомоги на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
Відповідно, все це вимагає додаткового навчання медичних в сучасній системі БПР, що і обумовлює актуальність запропонованого Вам циклу ТУ «Сучасний інтегрований підхід до діагностики та лікування опіоїдної залежності». Цей навчальний курс розроблено та оновлено ННЦ УТЦСМ в результаті спільної роботи міжнародного колективу, у співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Міжнародним Центром з освіти та навчання в галузі охорони здоров’я Університету штату Вашингтон (I-TECH) в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR), у співпраці з Центрами контролю та профілактики захворювань США(CDC)*, міжнародного фонду «Відродження» та експертів-тренерів, які працюють в сфері лікування наркозалежних та протидії ВІЛ-інфекції/СНІД.
Мета курсу: сформувати у слухачів основні компетенції з питань інтегрованого надання замісної підтримуючої терапії наркозалежним, в тому числі пацієнтам, які живуть з ВІЛ/СНІД, з використанням наркотичних та психотропних речовин.
Очікуємо, що слухачі по завершенню даного навчального курсу зможуть вдосконалити свої компетенції з наступних напрямків, а саме:
- Вдосконалити компетенції щодо організаційних основ надання допомоги наркозалежним пацієнтам з використанням наркотичних, психотропних речовин та нормативно-правового регулювання обігу наркотичних та психотропних речовин в Україні.
- Вдосконалити компетенції з проблеми феномену залежності, психічних та поведінкових розладів в результаті вживання опіоїдів.
- Розширити знання та компетенції щодо мети, завдань та надання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для лікування пацієнтів із синдромом залежності від опіоїдів.
- Поглибити знання щодо сучасних принципів лікування наркозалежності з використанням препаратів ЗПТ.
- Ознайомитись з питаннями медичної етики та особливостями соціально-психологічного супроводу пацієнта та його родичів при наданні ЗПТ.
Для кого цей курс: навчальний курс спрямований на лікарів різних спеціальностей закладів охорони здоров’я та викладачів клінічних кафедр ЗВМО.
Структура та основна методологія курсу: В структуру та методологію навчального циклу впроваджено сучасні інноваційні технології навчання. Курс сформований з 4 модулів та розрахований на дистанційне онлайн навчання впродовж 4 тижнів.
Весь навчальний матеріал викладено на веб-сайті курсу, який включає в себе лекції, записані модулі для самостійного навчання, онлайн вправи для самооцінки, а також дискусійний форум, де Ви зможете спілкуватися з іншими слухачами курсу разом з викладачами, обмінюватися ідеями та ділитися своїми думками і досвідом з питань протидії розповсюдження ВІЛ-інфекції у Вашій роботі. Всі матеріали будуть доступні Вам для навчання у будь-який зручний для Вас час.
*СDC не бере на себе жодної відповідальності за контент, представлений у цьому навчальному курсі. Інформація, матеріали та викладені позиції в цьому навчальному курсі ні в якому разі не відображують офіційну позицію або політики Центрів контролю та профілактики захворювань США або уряду США.
Примітки:
* – змішана (денна та дистанційна) он-лайн форма навчання
Після успішного закінчення навчальних циклів слухачі отримають Посвідчення встановленого Міністерством охорони здоров’я України зразку, згідно з яким нараховується кількість балів, відповідно до Критеріїв нарахування балів БПР, затверджених наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів».
Контакти для додаткової інформації:
(093) 681 78 16, (068) 573 09 32, (098) 288 16 46
E-mail: ucfm.info@nmu.ua